29.07.2020
Jak zarejestrować firmę w Taxon?

Aby móc rozpocząć korzystanie z aplikacji w pierwszej kolejności musisz się zarejestrować podając email i numer telefonu i ustawiając hasło, a następnie wpisać podstawowe dane firmy. Poniżej tłumaczymy jak to zrobić i na co zwrócić uwagę przy rejestracji. 

Po zarejestrowaniu się w oknie rejestracji, następnie po zalogowaniu zostaniemy przeniesieni do panelu Taxon, gdzie musimy podać dane firmy (podmiotu wystawiającego faktury). 

 

 

Podaj dane swojej firmy

W pierwszej kolejności wpisz NIP swojej firmy. Dane zostaną automatycznie pobrane z GUS. Pamiętaj, że musisz zweryfikować pobrane dane i je ewentualnie poprawić lub uzupełnić. 

Ustal serię faktur. Możesz ustawić kilka serii dla faktur np. dla innych usług. Nazwa serii jest dowolna i zależy od Ciebie. 

Wybierz rodzaj numeracji: miesięczną lub roczną. 
Ustaw formaty dat. Pamiętaj, że format musi być zachowany:
RRRR – jest to rok 
MM- jest to miesiąc
DD- jest to dzień
Wartości muszą być oddzielone znakiem „/” 

Rekomendujemy pozostawienie domyślnych wartości w tych polach. 

Następnie dodaj logotyp firmy, który będzie widoczny na wygenerowanych fakturach

Dodaj numer konta bankowego, który będzie widoczny na generowanych fakturach. Możesz dodać kilka kont bankowych, które potem możesz wybrać przy wystawianiu dokumentów. Po wpisaniu rachunku kliknij DODAJ NUMER.

Po wypełnieniu danych kliknij ZAPISZ i zostaniesz przeniesiony do KOKPITU, gdzie już możesz wystawiać faktury i dodawać koszty. 

Często zadawane pytania
  • Czy muszę podawać wszystkie dane w formularzu?
    Nie, wystarczy, że podasz dane wymagane oznaczone gwiazdką.
  • Czy mogę dodać więcej firm?
    Tak, istnieje możliwość dodania innych firm. Aby to zrobić dodaj pierwszą firmę a następnie w ustawieniach kliknij DODAJ FIRMĘ.
  • Czy dane zawsze pobierają się prawidłowo z GUS?
    Tak, w znacznej większości przypadków dane są pobierane prawidłowo jednak to wszystko zależy od bazy danych GUS gdzie zdarzają się braki - dlatego ważne jest to, aby dane uzupełnić i sprawdzić.
Połącz się z biurem księgowym

Dzięki Taxon możesz połączyć się z swoim biurem księgowym, które będzie mogło pobierać wystawione przez Ciebie faktury, koszty i wysyłać Ci powiadomienia o podatkach. Będziesz też mógł opłacać usługi biura przez przelewy błyskawiczne. 

Aby to zrobić skontaktuj się z swoim księgowym i zapytaj czy ma aktywne konto w Taxon. Jeśli nie, to koniecznie zaproś go do aplikacji. Skontaktuj się z nami w tej sprawie na biuro@taxon.pl

Wypróbuj już teraz naszą aplikację
Pobierz teraz aplikację Taxon lub wypróbuj w wersji WEB w przeglądarce. Rejestracja jest zupełnie darmowa, a w ramach konta bezpłatnego otrzymasz pakiet faktur bezpłatnych wraz z dostępem do wszystkich funkcji aplikacji.